Skwer im. KOR – Inicjatywa Obywatelska

Zbliża się 40. rocznica powstania Komitetu Obrony Robotników. Jedną z inicjatyw mających na celu upamiętnienie działalności i działaczy KOR-u jest pomysł nazwania imieniem Komitetu Obrony Robotników jednego z łódzkich skwerów. Całym sercem popieramy tę inicjatywę i zachęcamy do podpisywania się pod projektem Uchwały Rady Miasta w tej sprawie.

Organizatorzy akcji piszą o niej tak:

12 kwietnia 2016 roku ruszyła inicjatywa obywatelskia na rzecz upamiętnienia 40 rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników. Inicjatorami akcji są Janusz Wdzięczak i Dominik Artomski, którzy zdecydowali się zebrać 1000 podpisów pod projektem uchwały Rady Miejskiej nadającej skwerowi przy ul. Targowej imię „Komitetu Obrony Robotników”.

Komitet Obrony Robotników był organizacją, która umożliwiła rozpoczęcie demokratycznych przemian w Polsce. Działały w niej osoby o różnych światopoglądach, takie jak np. Adam Michnik czy Antoni Macierewicz.

Wobec powyższego, jako inicjatorzy akcji uważamy, że wobec panującego obecnie w życiu politycznym głębokiemu podziałowi upamiętnienie dokonań KOR wydaje się szczególnie konieczne. Dlatego, że zdecydowaliśmy się nadać tej inicjatywie szerokie społeczne znaczenie i podjąć się zebrania podpisów pod projektem uchwały.

Inicjatywa ma mieć charakter ponad polityczny: o poparcie zamierzamy zwrócić się do wszystkich ugrupowań lewicowych, centrowych i prawicowych.

Komitet Organizacyjny:
Janusz Wdzięczak, koordynator akcji
Dominik Artomski, zastępca koordynatora, rzecznik prasowy inicjatywy
Akcje wspiera stowarzyszenie Nowa Łódź które w komitecie organizacyjnym reprezentuje Krzysztof Ruciński.

Szczegóły i aktualności dostępne są na stronie: https://www.facebook.com/events/506467992878330/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *